GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Kanna 6561014
*
nr 656 1014
Kanna
+ fat på fot, keramik, Laholm, höjd: 27 + dia 23
Kondition: nagg
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 13 september 2010
kl 19:59:54
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kanna fat på fot keramik laholm
-
3107 Gräddkanna
+ sockerskål, 2 delar, Blå Eld, Hertha Bengtson (1..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:33
-
8324 Kaffeservis
35 delar, Musselmalet, Royal Copenhagen, 15 koppar..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:56
-
3020 Kaffeservisdelar
25 delar, Upsala-Ekeby, Karlskrona, 10 kaffekoppar..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:53
-
9372 Miniatyrkanna
Berndt Friberg (1899-1981), Sverige. Stengods, Gus..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:05
-
3108 Mocka / kaffek..
22 delar, Musselmalet, Royal Copenhagen, 9 st mock..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:45
-
3007 Sockerskål
+ gräddkanna + vas, Royal Copenhagen, Musselmalet,..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:44
*
Kanna
Kondition: nagg
nr 656 1014
Kanna
+ fat på fot, keramik, Laholm, höjd: 27 + dia 23
Kondition: nagg
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 13 september 2010 |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kanna fat på fot keramik laholm
-
3107 Gräddkanna
+ sockerskål, 2 delar, Blå Eld, Hertha Bengtson (1..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:33 -
8324 Kaffeservis
35 delar, Musselmalet, Royal Copenhagen, 15 koppar..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:56 -
3020 Kaffeservisdelar
25 delar, Upsala-Ekeby, Karlskrona, 10 kaffekoppar..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:53
-
9372 Miniatyrkanna
Berndt Friberg (1899-1981), Sverige. Stengods, Gus..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:05 -
3108 Mocka / kaffek..
22 delar, Musselmalet, Royal Copenhagen, 9 st mock..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:45 -
3007 Sockerskål
+ gräddkanna + vas, Royal Copenhagen, Musselmalet,..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:44